Staff

STAFFING AND ORGANISATION 2017

SENIOR MANAGEMENT TEAM
Principal                                                     Judy Parr
Deputy Principal Senior School                 Robyn Hibberd
Deputy Principal Middle School                Andie Pirie
Deputy Principal Junior School                 Lyn Thorpe

TEACHERS – SENIOR
Year 6                  Room 18                         Penny Gibson
Year 6                  Room 19                         Julie Low
Year 6                  Room 22                         Kimberley Rivett (Team Leader)
Year 6                  Room 23                         Lisa Firth
Year 5/6               Room 21                       Claire Galvin (Team Leader)
Year 5                  Room 20                         Kylie Coomes
Year 5                  Room 24                         Johanna O’Brien
Year 5                  Room 25                         Christie Orr
Year 5                  Room 26                         Karyn Bower|
Year 5                  Room 27                         Nicky Bates

TEACHERS – MIDDLE
Year 4                  Room 11                         Tiina King, Christine Munro
Year 4                  Room 28                         Anthony Wright
Year 4                  Room 29                         Roshni Sidhwa (Team Leader)
Year 4                  Room 30                         Heather Lankow
Year 4                  Room 31                         Marie Cutler
Year 3                  Room 12                         Lauren Ripper
Year 3                  Room 13                         Jenny Naus
Year 3                  Room 14                         Lynne Laburn
Year 3                  Room 15                         Kate Jennings
Year 3                  Room 16                         Gillian Peterson (Team Leader)

TEACHERS – JUNIOR
Year 2                  Room 3                           Sarah Brider
Year 2                  Room 4                           Karen Brunning
Year 2                  Room 5                           Stella Shewring
Year 2                  Room 6                           Steph Brasell, Serue Lee
Year 1,2               Room 9                           Lara O’Kelly (Team Leader)
Year 1                  Room 10                         Diane Jackson
Year 1                  Room 1                           Kay Morris (Team Leader)
Year 1                  Room 2                           Aradhana Sharma
Year 1                  Room 7                           Lisa Gordon
Year 1                  Room 8                           Kerry Mooney
Year 0,1               Room 33
Year 0                  Room 17
Year 0                  Room 32

SPECIALIST TEACHERS
Technology and Science                           Stuart Rankin
Teacher Librarian                                       Christine Munro
Reading Recovery                                      Steph Brasell, Serue Lee
Music                                                          Trina Clark
ESOL                                                          Nicola Kingston

ADMINISTRATION AND PROPERTY
Business Manager                                     Sandy Walker
Property Manager                                       Richard Hickson
Accounts and Payroll                                 Lyn Fischer
Administration                                            Trish Tanner, Adrienne McIlvride
Café Assistant                                            Edith Lew
Library and Resources                               Rosie Curtis

PART TIME TEACHERS – Ali Yates, Jodi Oldham, Katherine Groom, Liz Stone, Nikki White, Rachel Guy, Sherri Rhodes, Suzi Green, Tania Schlabitz

 TEACHER AIDES – Selina Chan (ESOL), Chris Cole, Clare Burton, Jessica Weightman, Lynne Hodgson, Mel Smith, Michelle Furse, Sarndra Pedersen, Sue Clark, Winnie Chong